Sağlık Haberleri

Koltuk Altı Lazer Tedavisi

Terleme fizyolojik bir durumdur, ancak aşırı terleme sık görülen ve kişilerin günlük yaşamını olumsuz yönde etkileyen bir durumdur.Tüm vücut terlemesine karşı etkin bir yöntem yokken, bölgesel aşırı terlemeler botoks tedavisi ile rahatlıkla düzelebilmektedir. Koltuk altı, avuç içi, ayak tabanı gibi bölgelere de uygulanan botoks, özellikle koltuk altı bölgesinde çok yüz güldürücü sonuçlar vermektedir
 
 
Ter bezleri belli bir bölgede bile her yere homojen olarak dağılmamışlardır. Alanlar halinde dağılım gösterirler. Botoks tedavisinin etkin olabilmesi için ter bezlerinin yoğunlaştığı alanlar saptanmalı ve tedavi bu alanlara yapılmalıdır. 
 
Botoks uygulaması nasıl yapılmaktadır?
 
Uygun düzeyde dozu ayarlanan botoks ilacı çok ince iğneler ile ter bezlerinin yoğun olduğu alanlarda deri içine enjekte edilir. Etkisi 2-3 günde başlayıp, 10 günde tam olarak oturmaktadır. Botoks enjeksiyonları ile ter bezlerinin sinirleri bloke edilmesinin etkisi yaklaşık 6 ay civarında terlemenin tamamen kesilmesi ile oldukça konforlu bir yaşam sağlamaktadır.
Kayıt Tarihi: 15.03.2022        Görüntülenme: 1314