Sağlık Haberleri

Cinsel sorunlarınız hakkında ne biliyorsunuz?

Cinsel sorunlarınız hakkında ne biliyorsunuz?

Kimseye açamadığınız sorunlarınızla belki de depresyondasınız!

Doktorumuz üroloji uzmanı Op. Dr. İsa Günay bilgilendiriyor.

İnsanların maskeli sağlık sorunlarının başında cinsel sorunları gelmektedir. Sebeplerine göre cinsel sorunları üç başlık halinde toplayabiliriz.

 1. Organik bozukluklar
 2. Fonksiyonel bozukluklar
 3. Fizyolojik bozukluklar

 

ORGANİK BOZUKLUKLARI: Erkek cinsel organında (peniste), testislerde, prostatta veya meni keselerinde görüntüleme teknikleriyle ortaya çıkarılabilen lezyonların neden olduğu bozukluklardır. Bunlar penisin sünger gibi damar yapısının bozulması sonucu kan akımının yetersizliğine bağlı sertleşme (ereksiyon) sorunları başta gelmektedir. Bu durumun daha çok şeker hastalığı ve yüksek tansiyona bağlı damar hastalıkları sonucu ortaya çıkan tablolardır.

Peyronie Hastalığı: Peyronie hastalığı penis gövdesinde, genellikle dorsal kısmında (sırt) zamanla oluşan, bağ dokusundan meydana plaklar ile karakterizedir. Ereksiyon halindeki penis plağın olduğu tarafa doğru eğrilir. Bu eğrilik öncelikle penise ağrı, penis boyu kısalığından cinsel birleşmeyi engellemeye kadar ciddi sonuçlar doğurabilir.

Yeni Nesil Teknolojinin Etkinliği: Güncel tıbbi literatür gözden geçirildiğinde; 40 yaş üstü erkeklerin %30-65’inin çeşitli derecelerde sertleşme sorunu yaşadığı tespit edildiği gözlenmiştir. Tıbbi teknolojinin ilerlemesi ile yan etkilerinden endişe edilen ilaç tedavileri, cerrahi operasyonlara alternatif çözümler üretilmeye başlanmıştır.

Bu ilerlemeler ışığında Duolith SD1 Ultra yeni nesil tedavi teknolojisi olarak, insan doğasına en uygun ve konforlu anatomik tedavinin sağlanması için geliştirilmiştir.

Tedavi sonrası gelişen ve rejenere olan yeni damarlar sayesinde sağlanan sertleşmedeki iyilik hali; herhangi bir kimyasal kökenli ilaç, etkisi ve içeriği tam olarak belli olmayan bitkisel karışımlar, beraberinde bir çok riski taşıyan cerrahi işlemler yerine ESWT/EDSWT tedavisini ön plana çıkarmaktadır.

Neden Duolith SD1 Utra?: Duolith SD1 Ultra cihazı uygulamış olduğu tedavi ile sertleşme sorunu, Peyronie Hastalığı ve Kronik Prostatit için özel tasarlanmış başlıklarla tıp literatürüne girmiş bir cihazdır.

Bu başlıklar ile EDSWT tedavisinde, hasta tarafından hissedilmeyen düşük enerjili akustik şok dalgaları uygulanmaktadır.

Şok dalgaları, damar yapısından köken alan hücreleri uyararak yeni damar yapılarının oluşmasını (neovaskülarizasyon) sağlar. Yeterince kan akımı sağlayamayan damarları yeniler (rejenerasyon). Yenilenen ve artan damar sayısı ile penisteki kanlanmayı artırarak sertleşme sorununun ana nedenine yeni nesil bir tedavi getirmektedir.

Duolith SD1 Ultra: Yeni Nesil Tedavi.

 • İlaç Yok
 • Yan Etki Yok
 • Cerrahi İşlem Yok
 • Anestezi Yok
 • Kalp Damar Hastalıklarında Risk Yok
 • Başka Organlara Etki Yok
 • Hastanede Yatış Yok
 • Sürekli Maliyet Yok
 • Önceden İlişki Planlama Yok

 

FONSİYONEL BOZUKLUKLAR

Hiçbir lezyon veya hormonal bozukluk olmadığı halde psikolojik duygu durumu bozukluklarıdır. Bunlar şöyle örneklenebilir.

Eşlerin etkili iletişim kuramamaları.

Sünel ve görsel etkileşimle cinsel motivasyonun-cinsel libidonun-cinsel iştahın sağlanamaması.

Eşler arasındaki sevgi bağının yoksunluğu sonucu nefret duygularının baskın hale gelmesi.

 

FİZYOLOJİK BOZUKLUKLAR

Bunlar genelde doğuştan, çocukluk çağında, ya da ergenlik sonrası ortaya çıkan hormon bozukluklarına bağlı hastalıklardır. Bu bakımdan ebeveynlerin çocukların gelişim dönemlerini dikkatle takip ederek erken tedaviye başvurmaları oldukça önemlidir.

 

Kayıt Tarihi: 17.10.2019        Görüntülenme: 1788