Bölümlerimiz - Akademi Meram Hastanesi
Hastane Seçiniz:

Enfeksiyon Hastalıkları

Enfeksiyon Hastalıkları Bölümümüzde, ilgili hastalıkların tanı ve tedavisi ile birlikte bu hastalıklara karşı "Koruyucu Hekimlik" hizmeti verilmektedir.

Bölümümüzde; mevsimsel ve gündem oluşturan (Kuş ve Domuz Gribi, keneler vasıtasıyla bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi) hastalıklarının tanı ve tedavisini gerçekleştirilir. Aynı zamanda yatan hastalarımızın enfeksiyonlardan korunması için gerekli tedbirlerin alınmasını sağlayan Enfeksiyon Hastalıkları uzmanlarımız, gelişen enfeksiyonların tedavisini planlayan Enfeksiyon Kontrol Komitesi'nin de yürütücüsü konumundadır.

Modern cihazlarla donatılmış Enfeksiyon Hastalıkları Bölümümüzde; Mikrobiyoloji laboratuvarımızın desteği sayesinde bakteri, virüs, parazit ve mantarların yol açtığı hastalıklar araştırılır, çeşitli eğitim programları ile hem personel hem de hastaların bilgilendirilmesi sağlanır.

Enfeksiyon Hastalıkları Bölümümüz; hastane personelini ve toplumu, aşı ile korunabilecek hastalıklara karşı bilinçlendirir, gerekli tedbirleri alarak aşılama sonrası takipleri yapar. Ek olarak enfeksiyon riskinin yüksek olduğu ülkelere seyahat edecek olan sağlıklı bireylere danışmanlık hizmeti verir.

Enfeksiyon Hastalıkları Bölümümüzün hizmet alanına giren bazı hastalıklar;

» Kronik ve Akut Hepatit-B ve C enfeksiyonlarının tedavisi
» Karaciğer Biyopsisi ve Lomber ponksiyon uygulamaları
» Güncel özelliğini koruyan Kuş ve Domuz Gribi gibi hastalıklar
» Farelerle bulaşan Hanta Virus Enfeksiyonları
» Kenelerle bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi

Hekimler